Pääkirjaston kirjastoauto

bussillinen_tarinoita.JPG

Pääkirjaston kirjastoautossa sinua palvelevat Marko Mäkinen ja Jukka Nortunen, puh. 044 778 4965. Kirjastoauto-osastolle voit lähettää sähköpostia osoitteeseen .

Aikataulu 2.9.2019 alkaen

Kirjastoautojen pysäkit kartalla

Viikko 1 (viikot 36, 39, 45, 48, 51)

Maanantai 2.9., 23.9., 4.11., 25.11., 16.12.
09.00-09.30 Puusepänkadun puisto, Puusepänkatu 2
09.45-10.20 Anjalan päiväkoti, Taimistokatu 1
10.25-11.00 Tupurin päiväkoti, Tammenrinne 2
11.50-12.50 Päiväkoti Mesikämmen, Helsingintie 57

Tiistai 3.9., 24.9., 5.11., 26.11., 17.12.
08.30-12.00 Ollikkalan koulu, Hämeenojankatu 9
12.15-12.45 Palometsän päiväkoti, Sahrankatu 3
13.00-13.20 Mahlakankareen päiväkerho, Palomäenkatu 2

Keskiviikko 4.9., 25.9., 6.11., 27.11., 18.12.
08.30-09.05 Päiväkoti Aurinkoleijona, Turuntie 39
09.20-09.45 Karjalankadun puisto, Karjalankatu 25
10.00-11.00 Anisten päiväkoti, Mustamäenkatu 7
11.15-12.30 Uskelan koulu, Anjalankadun yksikkö, Anjalankatu 5
13.15-13.35 Paunalan päiväkerho, Sillanpäänkatu 3

Torstai 5.9., 26.9., 7.11., 28.11., 19.12.
08.45-09.20 Mahlakankareenkatu (Tervarinne-Harjunrinne)
09.30-10.00 Peuranpuisto, Peurankatu 13
10.10-10.45 Touhulan päiväkoti, Palometsänkatu 22
11.45-13.45 Hermannin koulu, Ylhäistentie 2

Perjantai 6.9., 27.9., 8.11., 29.11.
08.30-12.15 Tupurin koulu, Taimistokatu 1

Viikko 2 (viikot 37, 40, 43, 46, 49)

Maanantai 9.9., 30.9., 21.10., 11.11., 2.12.
09.00-09.20 Ristinkedonkatu 32
09.30-10.00 Metsäkedonkatu 34
10.15-11.00 Isohärjänmäen päiväkoti, Isohärjänkuja 3
12.45-13.10 Päiväkoti Satumaa Paltta, Hämeenojankatu 19

Tiistai 10.9., 1.10., 22.10., 12.11., 3.12.
08.30-13.15 Uskelan koulu, Kavilankadun yksikkö, Kavilankatu 1

Keskiviikko 11.9., 2.10., 23.10., 13.11., 4.12.
09.00-11.45 Pajulan koulu, Pajulanrinne 6
12.00-13.30 Hakastaron koulu, Hakastaronkatu 6

Torstai 12.9., 3.10., 24.10., 14.11., 5.12.
08.45-09.15 Inkereen päiväkoti, Pyynkuja 10
09.30-10.15 Hähkänän päiväkoti, Puuskantie 2
10.50-12.30 Sirkkulan koulu, Ylhäistentie 336

Perjantai 13.9., 4.10., 25.10., 15.11.
08.30-08.50 Päiväkoti Satumaa Alhainen, Hakastaronkatu 12
09.00-12.15 Alhaisten koulu, Koulukatu 3

Viikko 3 (viikot 38, 41, 44, 47, 50)

Maanantai 16.9., 7.10., 28.10., 18.11., 9.12.
14.15-14.45 Piritan palvelutalo + Avoin päiväkoti, Hämeentie 34
15.00-15.30 Vanutehtaankatu 2
15.40-16.00 Hellmanninkatu 14
16.20-16.45 Ylhäistentie-Närveläntie, Ylhäistentie 253
16.50-17.05 Ylhäistentie-Lasinpuhaltajankatu
17.15-17.40 Tuulensuunkatu 24
18.00-18.30 Peurankatu-Kauriinkatu, Peurankatu 23
18.45-19.15 Artturin ja Rakuunan ryhmäkodit, Isohärjänkatu 13

Tiistai 17.9., 8.10., 29.10., 19.11., 10.12.
08.30-12.15 Tupurin koulu, Taimistokatu 1

Keskiviikko 18.9., 9.10., 30.10., 20.11., 11.12.
14.30-15.00 Viitannummi, Kivikehänkatu 11
15.30-16.00 Anjalan ryhmäkoti, Haukkalankatu 1
16.30-17.00 Tottola, Tottolantie 105
17.25-17.50 Mahlakankareenkatu (Tervarinne-Harjunrinne)
18.00-18.30 Sahrankatu-Värttinäkatu, Sahrankatu 27
18.45-19.10 Tupuri, Keskirinne 1
19.15-19.40 Tupuri (Ylärinne-Tuhkelotie) Ylärinne 45

Torstai 19.9., 10.10., 31.10., 21.11., 12.12.
08.30-09.45 Kuusjoen päiväkoti + perhepäivähoitajat, Ylikulmantie 317 B
10.30-11.15 Pahkavuoren päiväkoti, Hillerinkuja 3
11.30-12.15 Anisten palvelutalo + Anninkartano, Ratsumiehenkatu 11

Perjantai 20.9., 11.10., 1.11., 22.11., 13.12.
09.30-10.30 Komisuon koulu, Suomusjärventie 151